AKRİLİK STAİNLER

TANIMI
Dekoratif amaçlı yapılacak beton yüzeyler için tasarlanmış bir cins renkli sıvıdır, beton ile kimyasal reaksiyona girerek içine penetre olur ve o yüzeyde kalıcı sayılabilecek bir renk bırakarak istenilen yeri boyarlar.
Kullanım yerleri ve amacı
Akrilik stainler Asit stainlerden farklı olarak daha çok renge hitab edebilen beton yüzey boyalarıdır .Betona tatbik edildiklerinde yine hafif bir kimyasal reaksiyonla betonu boyar ve içine nüfus ederler, bu sınıf ürünler asit stainler gibi içeri çok penetre olamazlar ancak buna karşın daha fazla renk seçeneği ve kolay temizlenme özellikleri ile dekoratif baskı yapılan veya dekoratif amaçlı olması düşünülerek yüzeyi düz dökülen beton satıhların, stencil, Karton şablonlarla oluşturulan desenlerin aralarının, farklı ton veya renklerde doğal eskitme şeklinde boyanarak güzel ve oldukça kalıcı dokular elde edilmesini sağlarlar.

UYGULAMA

Eski beton yüzeyler Akrilik Stain uygulanmadan önce mekanik usullerle mutlaka çok iyi temizlenmeli ve bu temizlik işi yüzeyin düzgün ve su emebilir hale getirene kadar devam etmelidir .
Yeni betonlarda ise yüzey, asit stainlerdeki gibi uzun priz alma sürelerinde beklenilmesi gerekmez uygulama ilk 2 günlük prizin ardından devam edebilir. Ancak yüzey Akrilik Stain uygulanana kadar mutlaka temiz şekilde muhafaza edilmeli ve daha sonra uygulamaya geçilmelidir.Uygulama işi için tercihan eldeki renkler ve kullanılacak beton yüzeye etkileri bir gün önceden herhangi bir kenarda denenerek gözlemlenmesi ve daha sonra uygulamaya geçilmesi uygun olur, Akrilik Stainler doğal olarak değişik alanlardaki değişik yüzey yapıları nedeni ile uygulandıkları betonlara, farklı tonlar yaratabileceğinden buda ona tek düze boyanmış bir beton görünüşü yerine, tek düze, homojen olmayan karışık ve usta ellerle de yapıldığında doğala daha yakın karmaşık renkler elde edilmesini sağlar. Uygulamayı takiben yüzey, kuruması beklenir ve yüzey en az 2 kat Metoseal ürünlerinden biri ile cilalanır.

Malzemenin kullanımı kendi teknik föyünde daha açık olarak açıklanmıştır.

 

Bize bilgilerinizi bırakın dönüş yapalım


Tüm sorularınızı yanıtlamak için uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.