ASİT STAİNLER

TANIMI
Dekoratif amaçlı yapılacak beton yüzeyler için tasarlanmış bir cins renkli sıvıdır , Beton ile kimyasal reaksiyona girerek içine penetre olur ve o yüzeyde kalıcı sayılabilecek bir renk bırakarak istenilen yeri boyarlar.

KULLANIM YERLERİ VE AMACI
Asit stainler (Asidik boyalar) Asit olarak adlandırılmalarına karşınBilinen ve kullanılan veya tehlikeli olan (Hidroklorik, fosforic,…. vs ) cinsten hiçbir asit değildir , ancak betona tatbik edildiklerinde kimyasal reaksiyonla betonu boyar ve içine nüfus ederler , Bu sınıf ürünler dekoratif baskı yapılan veya dekoratif amaçlı olması düşünülerek düz dökülen beton yüzeylere stencil ( Karton şablon) larla oluştur ulan desenlerin aralarının farklı ton veya renklerde doğal eskitme şeklinde boyanarak güzel ve oldukça kalıcı dokular elde edilmesini sağlarlar.

UYGULAMA
Eski beton yüzeyler Asit Stain uygulanmadan önce mekanik usullerle mutlaka çok iyi temizlenmeli ve bu temizlik işi yüzeyin düzgün ve su emebilir hale getirene kadar devam etmelidir . Yeni betonlarda ise yüzey, yaklaşık 14 gün Asit Stain uygulanana kadar temiz şekilde muhafaza edilmeli ve daha sonra uygulamaya geçilmelidir.
Uygulama işi için tercihan eldeki renkler ve kullanılacak beton yüzeye etkileri bir gün önceden herhangi bir kenarda denenerek gözlemlenmesi ve daha sonra uygulamaya geçilmesi uygun olur , Asit Stain ler değişik betonlara ve değişik bekleme sürelerinde farklı tonlar yaratacağından buda ona tek düze boyanmış bir beton görünüşü yerine daha homojen olmayan karışık ve usta ellerlede yapıldığında doğala daha yakın karmaşık renkler elde edilmesini sağlar .Uygulamayı takiben yüzey nötralize ilave toz veya kimyasalla yıkanır kurumayı takiben yüzey en az 2 kat Metoseal ürünlerinden biri ile cilalanır.

Malzemenin kullanımı kendi teknik föyünde daha açık olarak açıklanmıştır .

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.