AĞIR HİZMETE YÖNELİK YÜZEY SERTLEŞTİRİCİLERİ

Bu sınıf ürünlerin kullanım yerleri ve  amaçları  , daha ağır ve daha  hareketli ağır yüklere maruz kalacaklarından , yüksek sürtünme ve basınç dayanımları gerektiren  bir takım  özel dizayn modellerin  kullanılmalarını gerektirir , Yine aynı parallelikte , güçlü bir  yapıda dizayn edilen beton harçları üzerine  uygulanmaları şarttır.

Bu tip ürünler , Mutlaka yüzeylerindeki yüklere göre  hesapları yapılmış  olarak  üretilir ve  diğer benzer tüm yüzey sertleştirici ürünlerden farklı bir teknik yapı ile üretilmektedirler . 
Basit yapılı agregalar ihtiva etmez, Çoğunlukla Mineral metal yapılıdır, buna karşın ömür boyu paslanmaz bir yapı ile birlikte , projelere göre içlerinde  emery sınıfı  ağır  sanayi agregaları  ve mikro çelik liflerlede  takviyeli  olarak üretilebilir ve kullanılırlar  .
Özgül ağırlıkları ise   ise birçok üründen daha ağır olduğundan m2 kullanım sarfiyatları ,zemin kullanıcıları lehine diğer yüzey sertleştiricilerinden  daha fazladır ve bu nedenle de uzun kullanım ömürleri verirler , konusunu bilen uygulamacılar tarafından ise  sıkıntısız ve kolay uygulanırlar.
Tüm dünya genelinde üretilmekte olan benzer ürünler içinde, kendi kaliteleri açısından çok rahatlıkla , dünyada  ilk birkaç sıraya girebilen bir ürün gurubundadır .

METOPEX  TM-4  serisi yüzey sertleştiricisi de kendi içlerin de , kullanım yeri ve hizmet beklentileri değiştikçe, iç yapı ve donatıları da aynı paralellikte değişen , birkaç farklı model olarak üretilirler,

Metopex TM-4  Ağır hizmet serisi- (Bu seride kendi içinde TM-4 ST , TM 4 MİX , TM4 SC ) gibi ağır ve çok aşındırıcı yüzeylere karşı hizmet veren ve piyasada bulunmayan çok özel yüzey sertleştiricileri sınıfı olarak üretilmektedir .Bunlarda Askeri tanklar veya diğer paletli araçlar ile benzer ağırlıktaki yüzey kullanımları için dizayn edilmektedirler.

Metopex HT-400 olarak standart dışı özel istekle YÜKSEK ISI dayanımlı olarak da özel yerler ve amaçlar için de üretilebilmektedir.

Metopex ve serisi daima kendi garantisi ile çok yüksek aşınma mukavemet değerleri veren, özel üretim bir üründür.kullanıcılarına , Extra uzun ömür ve tozumazlık vererek , ağır hizmet ve ağır hareketli yükler altında dahi aynı performansla hizmet vermeye devam edebilen bir üründür.

Çimento + özel kimyasallar ihtiva eden ve genellikle su ile reaksiyona giren , kullanıma hazır beton yüzey sertleştiricisidir..Yüksek evsaflıdır. Yüksek oranda kimyasal bağlayıcılarla güçlendirilmiştir.bu nedenle tatbik edildikleri yüzeyden ayrılmazlar.Son derece kolay işlenebilme ve kaliteli yüzey oluşturabilme özelliği sayesinde kullanıma açılacak,tüm iç ve dış mekanlarda geniş kullanım alanları yaratırlar .MetopEX otomatik Makinalarla daima siparişle birlikte günlük üretilerek sevk edilir.

KULLANIM ALANLARI VE ŞARTLARI

Tüm Fabrika Zeminlerinde (Kimyasal ataklar olmamak kaydıyla) Orta üzeri ,kısmi ağır sanayi tesis zeminleri ,Tekstil Tesisleri,Otomotiv Fabrikaları ve Servis İstasyonları,Hava alanları, Her türlü Forklift Trafigine haiz depolarda,Soguk hava Depolarında,Asidik ortamlar dışında her türlü mekanda betonların yüzey kullanım ömrünü arttırmak amacıyla kullanılır.

STANDART YAPISI VE KULLANIMI

Mineral / metal yapılı agregalardan oluşur , özgül ağırlıkları emsallerinden yüksektir. Şantiyelerde yeni dökülen beton harcı üzerine doğrudan uygulamaya hazır kuru karışım bir üründür.Tatbik edildiği beton yüzeyleri modeline göre yüksek aşınma mukavemetleri sayesinde koruma altına alırlar.Betonla monolitik hale gelerek kaplandığı yüzeyden ayrılmazlar ve o betonun tüm hareketlerine birlikte uyarlar. Daima cok kaliteli beton harcı ve döküm şartları altında uygulama yapılması tavsiye edilir.Bu konuda METOP'un daha detaylı teknik açıklamalarından yararlanılabilir. Daima üretici firmanın kullanım föyleri dikkate alınarak uygulamaların yapılmasını gerektirir.

Tüm beton yüzey sertleştiricileri renkli yapıda da üretilmelerine karşın kesinlikle dekoratif zeminler olmayıp endüstriyel amaçlar için dizayn edilmişlerdir . Dekoratif yüzeyler istenilmesi durumunda bu tip ana zeminler tamamlandıktan sonra , yüzeyde ilave farklı işlemler ve malzemeler kullanılarak elde edilmeleri sağlanır.

KENDİNE HAS ÖZELLİKLERİ

Tüm uygulayıcı ekipler tarafından da beğenilen ağır , kolay ve homojen yayılabilme, Asla Paslanmaz,Yüksek ıslanma Kabiliyeti, Tepsi ve Bıçak malalarında diğer tüm ürünlerden farklı olarak extra işlenebilme özelliği, Özel Agrega dizaynı ve Özel kimyasal katkılar, Beton Yüzeyleri maximum ölçüde koruması, Kullandıkca Parlaması ve aşınma mukavemet değerlerini maximum değerlere taşımasıdır.

METOP LTD.

METOPEX gurubu  Beton Yüzey Sertleştiricileri 

METOP ENDUSTRİYEL ZEMİNLER İNŞAAT SANAYİ TİCARET LTD ŞTİ üretimidir.

METOP ENDÜSTRİYEL ZEMİNLER  , 15 farklı sınıfta , tümü  kullanım yerleri ve kullanım amaçlarına göre dizayn edilmiş özel beton yüzey sertleştiricilerini üreten ,  konusunda uzman ,  TEK  FİRMA ve MARKA'dır

 

 

 

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.