METOP TM4

TANIMI


METOP TM4 Tamamen özel dizayn edilmiş ,ağır sanayi fabrika zeminleri. Ağır paletli araçlar, Askeri Tanklar üretim alanları ,dolaşım ve  test  pistleri Ağır yüklere maruz tüm alanlarda ,Ucak pistlerinde ,Cam depolama ve Çelik imalat tesislerinde ,kullanıma hazır beton yüzey kaplamasıdır.. El değmeden otomatik makinalarla üretilip ve paketlenen.çok yüksek evsaflı kuru toz formda bir karışımdır.

Yapı itibarı ile çok sert Mineral / Metal agrega, + çelik lifler ile güçlendirilmiş yüksek kalite çimento ve özel bağlayıcı kimyasallar içeren bir üründür.. METOP TM4   yüzey aşınma mukavetine ilave yüksek basınç ve eğilme mukavemeti verir.Bu nedenle ağır trafiğe maruz tüm endüstriyel zeminlerde ,Tüm paletli araçlar altında , tank ve tüm askeri amaçlı kullanılan zeminler içinde kullanılacak tek ideal üründür..

AVANTAJLARI

-Kullanıma hazır temin edilir.
-Kolay uygulanır
-Yüksek basınç ,aşınma ve eğilme mukavemetlerine sahibtir.
-Özelikle hareketli ağır yükler ve Tüm askeri amaçlı zeminler için uygundur..
-Sert Corondum agregaları ,çelik lifler ve özel kimyasal katkılar içerdiğinden sert ve aşınmaya dirençli zemin yüzeyi sağlar.
-Kalın uygulama yapılacaksa Yeni dökülen beton yüzeyden min 3-4 mm lik bir tabaka beton harcı sıyırılarak yada başka metodlar ile dışarı alınır ve malzeme aderansı için yer açılır , daha sonra aşağıda belirtilen metodlardan biri seçilerek METOP TM4 ile doldurulup Bullfloat (Uzun mafsallı el mastarı ) ile mastarlanır.
1)Birinci metod Eğer yeni dökülen beton yüzeye kalın yani mın 1 cm civarı bir kaplama yapılacaksa , Metop Tm4 ile ağırlıkca %20-25 su, uygulama alanına yakın bir yerde küçük bir mikser içinde karıştırılır.(Yapılma nedeni 1 cm kalınlıktaki kuru harcın aşama aşama tatbikindeki zorluk nedeni iledir) Bu karışım 3-5 dakika dinlenmeye bırakılır sonra tekrar kaıştırılır Oluşan harç istenilen seviyeye kadar taze beton yüzeyine yayılır. iki yüzeyin arasında iyi aderansın sağlamak için Bull float veya tepsi perdahı ile yüzey perdahlanır. Daha sonra normal yüzey sertleştirici beton uygulamasında yapıldığı gibi çelik mala perdahlama işlemi aşama aşama devam ettirilerek yüzey işlemi bitirilir.ve yüzey işlem sonucu  mutlaka ACR 150  akrilik kürle ile Kürlenir.

2 -İkinci Metod Beton mastarlanmasından hemen sonra kullanılacak TM4 malzemesının yarısı yaş beton yüzeye atılır ve Bullfloat ile iyice mastarlanarak yüzeye yedirilir ve gerekli aderansı sağlatılır ,Bu miktar min kullanma 9-10 kg /m2 nın yarısı olan 4,5-5 kg dır . Daha sonra uygun sertliğe gelen yüzey tepsi perdahı ile perdahlanmaya başlanır Uygun sayıda Tepsi perdahı yapılır ve düzgün bir yüzeyin oluşmasından sonra da bu yaş ve nemli yüzeye daha önceden ayrılan 2. parti TM-4 ürünü atılarak yüzey yeniden Bullfloat ile mastarlanır veya tepsi perdahına bu aşamadada devam edilir . Yine uygun kıvam ve sertliğe ulaşan yüzeye bu kez bıcak perdahlarına geçilerek devam edilir ve yüzey işlemleri sonlandırılır . Sistem olarak genelde klasik beton yüzey sertleştiricisi uygulamasının aynısı kabul edilebilir tek fark malzemenin daha yoğun ve kullanım sarfiyatının yaklasık 2 katı olmasından dolayı yüzey 2 aşamada yapılmalıdır. Biten yüzeyler mutlaka ACR 150akrilik kür  ile kürlenerek bırakılmalıdır. Metoseal Renox 205S kullanılması halinde yüzey hem kürlenmiş hemde koruyucu  cilalama işlemide aynı anda yapılmış olur..

METOP ENDÜSTRİYEL ZEMİNLER  , 15 farklı sınıfta , tümü  kullanım yerleri ve kullanım amaçlarına göre dizayn edilmiş özel beton yüzey sertleştiricilerini üreten ,  konusunda uzman ,  TEK  FİRMA ve MARKA'dır

 

 

 

Bize bilgilerinizi bırakın dönüş yapalım


Tüm sorularınızı yanıtlamak için uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.