METOP 3EX

METOP 3EX  NEDİR ? TERCİH NEDENİ VE ÜSTÜNLÜKLERİ :

Hem özel nitelikli  çimento bazlı yüzey sertleştirici ve hemde beton dökümü ve perdahlanmaları ile  birlikte aynı anda uygulanan  özel bir Epoksi/Polyurethane ve/veya Özel copolimerler olan    ve yüzey işlemleri ile  aynı anda bitirilen  özel bir yüzey kaplama ve koruma malzemesidir. .

Bu ürün aynı zamanda  eğer sonradan yüzey epoksi kaplanacak ise daha iyi aderans sağlayacak en az  düzeyde  yüzey hazırlanmasını  gerektiren  bir malzemedir.

Yüzeylerinde sonradan  pahalı sınıf  epoksi kaplanılması istenilmeyen ancak  uygun bütçeler içersinde yüzeylerde  tüm çimento bazlı malzemelere göre  daha iyi , asit yağ veya benzeri  hafif ve seyreltik kimyasallara dayanım gösterebilen bir sınıf  yüzey sertleştiricisidir. 

Kullanım yeri ve yüzeyinde  temas edecek malzemeler  doğrultusunda  dizayn edilerek müşteri kullanımına sunulurlar ,

Metop 3ex ,  Aynı zamanda  özellikle zeytin yağı ve  diğer benzer yağlı  yüzeylere , meyva asitleri ve üretim  alanlarında ,  Pazar yerlerinde , Soğuk hava depolarında , Deniz kenarlarında , İskele üzerlerinde , Hava alanlarında ,yakıt ikmallerinin yapıldığı bölge zeminlerinde , Benzin istasyonlarında , Bazı hafif asit veya seyreltik kimyasal üretim yada kullanım alanlarında , Araç tamir bakım ve servis istasyonlarında  kullanılmaktadır.  Metop 3 Ex

METOP 3 Ex Cimento bazlı + özel kimyasal 3.komponentlerı ile ekstra serleşen ve belirli bazı kimyasallara karşı dayanım gösterebilen zemin kaplama malzemesidir. Standart uygulanmakta olan klasık Metop yuzey sertlestırıcısı uygulamaları ile yaklaşık aynı olduklarından  ilave 3. komponentlerinin de kolayca uygulanabilirliklerinden  uygulama  sıkıntısı yaratmazlar ..

AVANTAJLARI :

*Mutlaka epoksi kaplanılmasını gerektirmeyen alanlar ile ,

* Sonradan Epoksi kaplama yapmaktan sistemi kurtarması .(% 100 epoksi kullanım şartı ve gereksinimi yoksa )

* Kalın epoksi  kaplamalara göre daha  düşük maliyetli olması,

*Bazı hafif kimyasallardan yüzeylerde oluşabilecek  hasarlara karşı  beton yüzeyleri daha iyi  koruması .

* Yüzeye  Emprenye bir ürün  olması .

* Sonradan bazı korumalar gerektirmeyeceğinden  ,Kullanıma açma sürelerinde zamandan ciddi tasarruf sağlaması .

Kullanımı :
Metop 3 Ex genelde birbirine benzer ancak amacına göre hazırlanmıs 3  farklı yöntemle uygulanabilir.


1. Yöntem 1 de , normal dökülen ve yüzeyi işlenenecek beton yüzeylerde beton yayılması ve vibro mastar çekilmesinden ve yüzey sertleştirici yayılmasından hemen önce başlar ve aşama aşama  yüzey sertleştirici ile birlikte  kendine has uygulaması ile devam eder .son yüzey kürü şeklinde tamamlanır. Bu sistemde özel üretilmiş Metop ürünü yine 5-6 kg/m2 hesabı ile ancak epoksi /poliüretan  /akrilat veya benzeri 3. komponentı ıse toplam asamalarda yaklaşık  200- 500 gr/m2 sarfıyat ıle yüzeyde  kullanılır. Sistem itibarı ile oldukca kalıcı ve derınlemesıne bır kaplama sunar.

2.. Yöntem 2 de , malzemeler betonu dökülmüş  yüzey işlemleri yapılmış ve Metop serilme ve uygulama safhasına gelindiğinde .ürünün  3 komponenti  ano kenarında  bir mikser ile karıştırılarak harç yapılır  ve beton yüzeye akışkan bir çamur  kıvamında  dökülerek  yayılır  ve yüzey perdahları yapılarak tamamlanır. En güçlü yapıyı bu sistem oluşturur,

3-Yöntem  3  de ise,  yine klasık Metop uygulaması nı takıb eden , ancak son perdah safhasında , son komponent olarak  tatbık edılebilir  ve yüzey perdahları tamamlanarak bitirilir ve  perdah sonrasıda  ince bir tabaka yuzeye kür yerine ve kür uygulama safhasındada   tatbik edilerek bitirilebilir. Bu sıstemde mınumum sarfıyatlar sertlestırıcı ıcın yıne 5- 6 kg/m2 ,  3. komponentleri ise  minumum 150 gr sarfıyatla geçilebilmesi gerekir.  Bu yöntem ise en kolay ve pratik olan  ancak kendi içinde  daha hafif  bir yüzey  trafiğine  uygun  şekilde yüzey verir. 

METOP ENDÜSTRİYEL ZEMİNLER  , 15 farklı sınıfta , tümü  kullanım yerleri ve kullanım amaçlarına göre dizayn edilmiş özel beton yüzey sertleştiricilerini üreten ,  konusunda uzman ,  TEK  FİRMA ve MARKA'dır

 

 

Bize bilgilerinizi bırakın dönüş yapalım


Tüm sorularınızı yanıtlamak için uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.