DENSİPOR  120  ,

Sıvı form  Beton Yüzey sertleştiricileri  gurubunda olan bu   ürünümüz  ,  Silme ve parlatma işlemlerinde  Yüzey Densifier'ları olarak  tanımlanan  gurup içinde kullanılır ,

Parlatma öncesi Beton yüzey Yüzey geçirimsizlik ve mikro boşlukların doldurularak kapatılmasında   kullanılır , Diğer kullanım ve uygulamaları tamamen sıvı yüzey sertleştiricilerimizle aynı olup   yüzey sertleştirilmesi    ve uygulamaları ile  aynı usul ve yöntemlerle kullanılır .Densipor serisi  ve  120 nin   bir üst modeli olan   Densipor 130 C serisi  kollodial  yapıda olup yeni jenerasyon ürünlerdendir.

 Bu sınıf ürünler , yeni,  ancak 28 günlük  prizini almış,  yada kullanılmakta olan  sorunlu  ve tozuyan beton yüzeyler , için  en etkin ve sıklıkla kullanılan malzme olup ince yapıları  sayesinde ,beton yüzeylerin içlerine nüfus ederek yaratacağı  kimyasal reaksiyonlarla  bu  beton yüzeylerin son üst katmanlarında  metal oksitlerle ve hidrate olmamış çimento partikülleri ile birlikte  sertleşerek sonlanırlar.

Tavsiye edilen kullanım yerleri  , Beton parlatma , Beton tozuma kesme , Dış mekan ve tabiat şartlarına açık betonların  kullanım ömürlerinin artırılmalarında  güvenle kullanılır  . Beton yapının su geçirgenliğini azaltarak olası donma çözülmelerde ciddi yararlar sağlarlar ,

Densipor 120  Sıvı yüzey sertleştiricisi genelde beton silme ve parlatma işlemlerinde   kullanılacaksa  yüzeye iyi emdirilerek  gerekli yüzey doygunluğu aşama aşama  sağlatılmalıdır.  Tüm beton parlatma işlemlerinde,  mevcut  dökülmüş beton yüzeyler  üzerinde  ve bu betonların farklı  yapılarından kaynaklanan nedenler ile  tamamen birbirinden farklı sonuçlar verebilmektedir. Bu nedenle Beton yüzeyler parlatılmadan önce, kullanılacak ürün ve makinalarla birlikte   aynı bölgede birer  ufak pilot numuneler yapılması  ,  bu yüzeylerin  verebileceği  maksimum  kalite ve parlatılabileceği oranlar gözlenmelidir.

Parlatma  amaçlı  kullanılmadıklarında her tür beton yüzeyde mükemmel sonuçlarla ile  gerekli sertleşmeyi beton  tozumazlığını sağlarlar.  Sarfiyatları ise , dökülen  yada karşılaşılan her beton yüzey için farklı sonuçlar  verebilir. Uygulamalarda   amaç  ,bu beton yüzeyleri  aşama aşama ve olabildiğince katlar halinde doyurmaktır .Bu sarfiyatlar ise m² bazında 120 gr ile 500 gr/m² arasında değişebilmektedir.

Genelde  toz yüzey sertleştiricisi kullanılmamış ve   özellikle dış saha betonlarının yaşamlarını kurtarmak onları , daha uzun süreler  tozuma yapmadan ömürlerini artırma işlemlerinde kullanır .

 

 

 

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.