METOSEAL RENOX 300 P

BETON YÜZEY CİLASI
MALZEME TANIMI : METOSEAL RENOX 300P 2 Bileşenli şeffaf epoksi bağlayıcılı beton yüzey cilası ve Empegrasnasyon malzemesidir. Tamamen prizini almış ve eski beton yüzeyleri Güçlendirmek ve onlara daha iyi görünüm kazandırmak üzere dizayn edildiklerinden Dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

KULLANIM YERLERİ : Tüm iç mekan dükkan ve mağazalarda,dekoratiflik istenen ve üzerinde ağır trafik bulunmayan,otoparklarda yan yollarda, bina içlerinde,Merdivenlerde,Havaalanlarında,hangarlarda ve pistlerde Temiz görünüm İstenen her tür beton veya duvarlarda,Kısmen su geçirimsizlik istenen betonlarda,mozaik Zeminlerin taşlanmasından sonra parlatılması amacı ile kullanılabilir.

KULLANIM AVANTAJLARI : METOSEAL RENOX 300P;Özel yapısı sayesinde beton yüzeylerin kapilerin boşluklarını doldurarak ona düzgün ve yarı parlak bir görünüm kazandırır.Üzerindeki trafiğin cinslerine göre veya yüzeyin kullanım amacına göre veya yüzeyin kullanım amacına göre seçilerek değişik miktarlarda llanılırlar.Yüzeyde hafif trafik altında uzunca bir süre kalırlar,belirli zamanlarda kolay tatbik edilmeleri ve çabuk kurumaları sayesinde arzu edilen zaman aralıklarında tekrar tekrar yenilemek ve yüzeyi canlı tutmak için tatbik edilebilirler. Malzeme betonun tüm yüzeyini kaplayarak ve onun rengini alarak daha canlı kalmasını sağlar,bazı seyreltik asit ve hafif kimyasallara karşı iyi dayanım gösterirler. Normal yüzey serleştiricisiz beton yüzeylerin ve her tür mozaik üzerinde kullanılmaları halinde yüzey mukavemetlerini arttırır,tozuma sorununu normal betonlara göre,eğer yüzeye iyi emprenye edilir ve kalın tatbik edilirlerse yüzeyde kalabildikleri sürece o yüzeyin aşınma mukavemetini en az % 15 oranında arttırırlar. Yağmur suları ve oluşan tuzlara ve meyve asitlerine karşı dayanıklıdır. 50-60 derecelik Isılara kadar başarı ile kullanılabilir.

UYGULAMA: METOSEAL RENOX 300 P, solvent bazlı olduklarından beton yüzeylerde sonradan oluşacak nemlerden etkilenmez.Tatbikat sırasında yüze temiz olmalıdır.Uygulamadan önce yine tercihen yüzeyde hafif bir asit yıkama veya mekanik temizlik yapmak uygun olacaktır. Serleştirici kısım ana malzemeye ilave edilerek düşük devirde 3 dk karıştırılır. Karışım oranı ağırlaştıkça 1/1 oranındadır.
METOP RENOX 300 P,kullanılmadan önce kendi içlerinde karıştırılmalı ve kullanılacak ölçülerde daha ufak kaplara alınarak kontrollü bir şekilde tatbik edilebilmelidir.Tatbik bir rulo veya fırça yardımı ile yapılabilir ayrıca düşük basınçlı bir spreylerde de uygulanabilir.

 

Bize bilgilerinizi bırakın dönüş yapalım


Tüm sorularınızı yanıtlamak için uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.