METOP SFR

ÇELİK LİFLİ BETON DONATISI - DRAMIX
TANIMI -
METOP SFR – Çelik lifler ,, Günümüzde kullanımı hızla artan değişik boy ve kalınlıklarda piyasaya sunulan ve karışımı kolaylaştırıcı özel katkılarla hazırlanılmış çelik liflerdir , Değişik beton harçları için çeşitli modellerde dizayn edilmiştir ,Yerine ve şartlara göre hasır çelik yerinede kullanılabilir,

KULLANIM ALANLARI -
Tüm saha betonlarında , Endüstriyel amaçlı dizayn edilmiş zeminlerde , iç ve dış mekanlarda , Özellikle , kalın , geniş alanlarda ve geniş açıklıklarda dökülecek tüm beton harçlarında kullanılmaları tavsiye edilir. Ağır hizmete yönelik zemin betonlarında ise özellikle tercih nedeni olur. Özel tipleri , Shotcrete sistemlerde püskürtme harcının yapısında da kullanılabilir.
Özellikleri ve kullanım avantajları - Derz kesim açıklıklarını genişletmesi ve daha geniş alanlarda beton dökülmesine , Betonun, başta mukavemet olmak üzere , tüm değerlerinde önemli artışlar sağlatan bir üründür. Bu teller , sert ve kırılgan olan betonun , gerilme ve şekil değişimine uğrayarak , çatlamalarını minimuma çeker .
Betonun büzülme çatlaklarını kontrol altına almak ve oluşabilecek bu çatlakları minimum mertebelerde tutmak amacı ile de kullanılırlar .
Tamamen kaplamalı çelik liflerden oluştuğundan korozyona uğrama süreleri çok uzundur çatlaksız alkali ortamlarda ise bu süre oldukça fazladır ve bozulma olmaz . Sadece, görsellik istenen zeminlerde yüzey 2. ince bir tabaka ürünle kaplanılmalıdır , Beton harcının her cm2 sine onlarca dağılmış çelik lifler çok iyi bir karışımla yerleşir ve o harcın yapısına birçok pozitif avantajlar kazandırırlar , En önemli özelliklerinden bazıları ise .Donma çözülme dayanımlarında artış , rötre çatlaklarının minimuma çekilmesi ,kohezyonun artırılması , su kaybı hızının düşürülmesi ile darbe yüklerine karşı da , beton harcının daha yüksek değerler vermesini sağlar .
Kullanım şekli - Metop SFR her beton kalınlığı ve dozajı için önceden belirlenmiş miktarlarda kg cinsinden transmixerde gelen beton harcına ilave edilerek kullanılmasından ibarettir. Bu cins ve miktarlar teknik olarak görüşülerek belirlenmelidir.
Metop SFR- şantiyeye transmixer de gelen harç içine atılarak 3-5 dakika daha ilave karışımdan sonra hazırlanan yerlere dökülerek beton işlenilmesine geçilir.
Teknik bilgiler , Metop SFR Bekaert Dramix menşeli ürünümüzdür.Ürünün Datasheet i arzu edilirse Dramix sitesinden de temin edilebilir . .

 

Bize bilgilerinizi bırakın dönüş yapalım


Tüm sorularınızı yanıtlamak için uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.