METOP PFD

POLYPROPİLEN FİBER BETON DONATISI
TANIMI 
METOP PFD Günümüzde sıkça kullanılan ve özel katkılarla hazırlanılmış polypropilen liflerdir , Beton harçları için dizayn edilmiştir , Monofilament liflerden oluşur ,Tamamen betonun büzülme çatlaklarını kontrol altına almak ve oluşabilecek çatlakları minimum mertebelerde tutmak amacı ile kullanılırlar .

KULLANIM ALANLARI
Özellikle 10 cm ve altında kalınlıklarda dökülecek ve donatı kullanılması düşünülmeyen tüm beton harçlarının işinde , Endüstriyel zemin betonlarda ,Darbe ve ağır hareketli yükler altında kullanılacak betonlarda ,Dış saha betonlarında , Shotcrete sistemlerde , değişik tür ve ebatlarda olan tipleri ile her tür düşey sıva ve harçlarda , Çeşitli amaçlarla kalıp içlerine dökülecek her çeşit çimento içerikli ürünlerde ,Metopres baskı beton harçlarında , Metowall dekoratif duvar baskı sistemlerinde , her sınıf Overlay sistemde ve birçok tamir harcı yapısında kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ VE KULLANIM AVANTAJLARI 
Metop PFD yapısı itibarı ile beton harcı içinde çok iyi dağılır ve karışır ve beton harcının her cm2 sinde onlarca dağılmış liflerle yerleşir ve o harcın yapısına birçok inanılmaz pozitif avantajlar kazandırırlar , En önemli özelliklerinden bazıları ise .Donma çözülme dayanımında artış , geçirimliliğin azalması ,rötre çatlaklarının minimuma çekilmesi ,kohezyonun artırılması , su kaybı hızının düşürülmesi ile , darbe yüklerine karşı da , beton harcının daha yüksek değerler vermesini sağlar . Polipropilen liflerin kimyasal olarak tepkimeye girmeyen bir yapısı olduğundan alkalilere ve kimyasal yıpranmalara karşı dayanıklıdır.

KULLANIM ŞEKLİ
Metop PFD her 1 m3 için özel dizayn edilmiş 600 gr lık paketler halinde satışa sürülür. Paketler özellikle transmikserler deki beton harcının m3 miktarı kadar paket , dönmekte olan harç içlerine atılarak 3-5 dakika ilave karışımdan sonra hazır dökülerek beton işlenilmesine geçilir.

TEKNİK BİLGİLER 
Ürünün Teknik bilgi föyünden Pdf olarak tıklayarak alabilirsiniz.
Lif boyu -----------12 mm
Özgül ağırlık----- 0,90-0.92 gr/cm3

Bize bilgilerinizi bırakın dönüş yapalım


Tüm sorularınızı yanıtlamak için uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.