MALZEME TANIMI

METOCURE ACR 150

Solvent Bazlı yarı parlak, yeni dökülmüş beton Yüzeyler için kullanılan kür malzemesidir.
Beton Yüzeylere, ani su kaybını önlemek ve suyu özellikle ilk 2 gün beton bünyesinde tutarak, betonların ani su kaybından dolayı, düşmelerinden endişe duyulan ve tamamen betonların mukavemet değerlerini koruyabilmek amaçlı dizayn kürlerdir.

Solvent bazlı ve yüksek katı maddeli son derece sağlam yapılı film oluşturan mükemmel bir kürdür.

Dekoratif amaçlı kullanılan bir ürün değillerdir.

Geçici olarak parlak kalırlar ve betonların yüzey yapılarından dolayı emilmiş bölgelerde homojen olmayan şekillerde belirli süreler, yüzeye emprenye olarak kalabilirler, Kullanıma açılmayı takiben yüzey trafiği ile yavaş yavaş yüzeyi terk ederler.

Kullanımları ise, Beton yüzeylere, yapılan son perdahtan kısa bir süre sonra , (Hava şartlarına göre 30 dk ile 1-2 saat arasında ) makinanın yüzeye getirdiği ve hızla buharlaşması beklenilen yüzey neminin kaybolmasının ardından uygulanmalıdır.

Yüzeyde su kaybı azaltıcı görev yapar, dolayısı ile beton mukavemetlerini istenilen düzeye ulaşmasına yardımcı olurlar. Tek görevleri budur. Beton yüzeylerde leke yapmadan durabilen kürler ise kesinlikle kür malzemesi görevlerini yerine getirmemişlerdir. Bunlar, düşük katı maddeli ve bol solventli yapılarda olup sürüldükten birkaç saat sonra kürleme görevlerini yapamadan, yani kalıcı yüzey filmi oluşturmadan buharlaşır giderler. Bu nedenle bu sınıf kürleme malzemelerine hoşa gitmek yerine kesinlikle teknik açıdan itibar edilmemelidir.

KULLANIM YERLERİ,

Beton yüzeylerin tümünde kürleme yapılma zorunluluğu olması nedeni ile Metocure Acr 150 Gerek yatay ve gerekse düşeyde, dökülen tüm beton yüzeylerde başarı ile kullanılırlar,
Metocure Acr 150
Metop Endüstriyel zeminler İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd ürünüdür.

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.