METOCURE SMR 110 Beton Yüzey Kürü

MALZEME TANIMI

METOCURE SMR 110
Solventsiz yapıda, başlangıçta beyaz olan ve kurudukça şeffaflaşan yarı parlak ve yeni dökülmüş tüm beton Yüzeyler için kullanılan akrilik esaslı kür malzemesidir.

Metocure Acr 150 ile aynı sınıfta olup farkları sadece solventsiz olarak üretilmeleridir.

Buda özellikle yurt dışı ve uzun süren sevkiyatlarda, içlerinde solvent ihtiva etmelerinden kaynaklanan taşıma problemlerini çözmek veya kapalı alanlarda solvent kokusunu kaldırmak adına üretilirler. Ancak kendi aralarında kıyas edildiklerinde ise solvent esaslıların yüzey film yapma yapıları biraz daha güçlü olarak kalır.

METOCURE SMR 110 da aynı şekilde, Beton Yüzeylere, oluşacak ani su kaybını önlemek ve betonun karma suyunu özellikle ilk 2 gün beton bünyesinde tutarak, betonların ani su kaybından dolayı, düşmelerinden endişe duyulan mukavemet değerlerini koruyabilmek amaçlı dizayn edilen bir kürdür.

Solvent bazlı ve yüksek katı maddeli son derece sağlam yapılı film oluşturan mükemmel bir kürdür.

Dekoratif amaçlı kullanılacak birer ürün değillerdir.

Geçici olarak yüzeylerde parlak kalabilirler ve betonların yüzey yapılarından dolayı emilmiş bölgelerde de homojen olmayan şekillerde belirli süreler, yüzeye emprenye olmuş halde kalabilirler, Kullanıma açılmayı takiben yüzey trafiği ile yavaş yavaş yüzeyi terk etmeleri beklenir.

Kullanımları ise, Beton yüzeylere, yapılan son perdahtan kısa bir süre sonra , (Hava şartlarına göre 30 dk ile 1-2 saat arasında ) makinanın yüzeye getirdiği ve hızla buharlaşması beklenilen geçici yüzey neminin kaybolmasının ardından uygulanmalıdır.

Yüzeyde su kaybı azaltıcı görev yapar, dolayısı ile beton mukavemetlerini istenilen düzeye ulaşmasına yardımcı olurlar. Tek görevleri budur.

Beton yüzeylerde leke yapmadan durabilen kürler ise kesinlikle kür malzemesi görevlerini yerine getiremeyen kür olarak düşünülebilir. Bunlar, çok düşük katı maddeli ve bol solventli yapılarda olup sürüldükten birkaç saat sonra beton yüzeyden kürleme görevlerini yapamadan, yani kalıcı yüzey filmi oluşturmadan buharlaşır giderler.

Bu nedenle bu sınıf kürleme malzemelerine hoşa gitmek yerine kesinlikle teknik açıdan itibar edilmemelidir.

KULLANIM YERLERİ,

Beton yüzeylerin tümünde kürleme yapılma zorunluluğu olması nedeni ile Metocure SMR 110 Gerek yatay ve gerekse düşeyde, dökülen tüm beton yüzeylerde başarı ile kullanılırlar,

Metocure SMR 110
Metop Endüstriyel zeminler İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd ürünüdür.

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.