METOPEX PM 

Metopex  standart  üretiminin,  özel kendi   PCC katkıları ile  polimerize edilerek dış mekanlarda dökülecek tüm beton yüzeylerde, daha uzun kullanım ömürleri elde etmek için atmosferik şartlara karşı kullanılması gerekli olan secilmiş bir beton yüzey sertleştiricisidir..

Dış mekanlarda hiçbir özelliğe sahip olmayan, basit  standart  birtakım yüzey sertleştiricileri yerine, bu tip kritik ve atmosferik şartlara açık bırakılacak ve bir sezon sonra  tozuyarak dağılmaya başlıyacak olan tüm beton yüzeylerde kullanımları  şarttır.

Bu sınıf ürün, eğer üzerlerine sonradan ,epoksi -poliüretan yada akrilik gibi farklı birtakım koruyucu malzemeler kullanılarak koruma altına alınmıyacaklarsa  ,gerek kendi düşük maaliyetleri gerekse beton ile aynı anda işlenmelerinden dolay dış mekanlarda baştan bilinerek ve seçilerek kullanılmaları gerekli özel  bir beton yüzey sertleştirici modeldir. 

Metopex PM  ürününün tüm dış mekanlarda dökülecek ve tamamen dış mekan şartlarına yaz kış açık kalacak bütün beton yüzeylerde o betonların , ilk döküm aşamalarında tercih edilerek kullanılmaları şarttır. 

Çok daha sert atmosferik şartlara sahip bölgele kullanımlarında  ise , Kullanılan Metopex PM yüzey sertleştiricisine ek olarak  ,sıvı formda verilen  Metop R 441  işlemleri son aşamasına gelmiş bu betonların üzerlerine ,yüzey koruma , emprenye kür ve yüksek su geçirimsizlik kazandırılma amaçlı olarak ,son tepsi perdahında spreylenerek emprenye edilmeleri  veya betonların yüzey kürü aşamasında  kür yerine ,ilave extra bir küre gerek bırakmadan kullanılırlar .

Metopex PM ve  Metop R 441  kombinesi , Türkiyede tek olup Amerikan beton birliğinin , özellikle günlük veya  mevsimlik ölçümlerde gözlemlenen ısı farklılıklarının yüksek olduğu ve sürekli sert kış şartları geçiren ortamlar ile ,deniz kenarlarında yüzeyleri korumasız kalan veya farklı sülfat etkilerinin olabileceği  tüm alanlarda  ,kullanılmalarının şiddetle önerildiği bir  sınıf, model olup  ülkemizde sadece Metop ltd tarafından üretilerek kullanıma sunulmaktadır.

Metopex PM  ürünü, Beton yüzeylerin ,yüzey kırılganlıklarının azaltılarak ,su geçirimsizliklerinin artırılması ve akabinde gelen donma çözülme gibi risklerinin de azaltılmasına  ilave , bir takım  tuz veya olası hafif asidik yada bazik ortamlarda yüzeylerin hızla  temizlenene kadar oluşacak  ilk ani etkilerini önleyebilecek yapıda olup,beton yüzeylerin her sezon yaşanan yüzey parçalanmalarını en alt seviyelere çeken bir yapıya sahip üründür.  Aynı korumayı sağlayabilecek tüm ürünlerden çok daha ekonomiktir. .

Metopex PM  Kullanım alanlarından  biride ,iç ve dış mekanlarda  dökülen yüksek eğimli iniş çıkış rampaların ,yüzeylerinde kullanılarak dayanım sağlarlar. Bu amaç için kullanımlarda, kendi  kalın iç yapılı modeli ile birlikteyüzeye tatbik edilerek standart beton yüzey sertleştiriciler ile yapılamayan çok daha kaymaz ve daha  dayanıklı yüzeyler oluştururlar. Sert eğimli bölgeler için tiksotropik modelleride bulunmaktadır.

Dış mekan yükleme boşaltma alanlarında, Tüm saha betonları yüzeylerinde kaymazlık amaçlı  ve bütün benzin istasyonları betonlarında koruma ve dayanım amaçlı kullanılmaları şart olan bir üründür.

Metopex PM  dış mekanlarda sıklıkla yapılan tepsi perdah sonrası süpürge çekimine uygun  yapıda olup , bu aşama için diğer yüzeylere göre daha plastik ve esnek  yapı veren  sonradan da  güçlü sertleşen bir malzemedir .

Bu ürün sadece METOP ENDUSTRIYEL ZEMINLER tarafından üretilmektedir.

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.