METOPRES

Baskı Beton Sistemi
TANIM
Metopres baskı beton Sistemi Esas itibarı ile , dökülen bir beton yüzeyi, yüzey henüz priz almamışken seçilen bir desende üzerine kalıplar basılarak elde edilen ve bir dizi işlemlerden sonra beton yüzeyi dekoratif hale getiren sistemdir .
Metopres işi , Yeni dökülecek bir beton , Baskı kalıpları ,özel renklendirilmiş yüzey koruyucu ve aynı zamanda doku ve desen çıkarıcı özel yüzey sertleştiricisi , kalıp ayırıcı ve gölgeleyici , yüzey cilaları veya doku canlandırıcı ekstra renklendiriciler, eskitme ve stainler ve bir dizi basit el aletleri gerektiren ve ehil eller ve işçilikle yapılacak dekoratif bir sistemdir.

KULLANIM YERLERİ VE AVANTAJLARI  : Sistem hem iç hemde dış mekanlarda kullanılabilir ,Uygulama yapılacak yere göre de kullanılacak malzemelerin seçimi yapılarak normal beton yüzeylerden daha dayanıklı ve desenleri ile görsellik vermesi sağlanır , Bugün 5 yıldız otellerden , otopark , yürüme yolları park ve bahçelere, showroom ve mağazalara kadar çok geniş kullanım alanları vardır .
Benzer orijinal taşları veya kilit taşları bulup döşemekten çok daha ucuz ve çok daha hızlı iş bitirilmesini sağlar . Tasarımı yapılan yerde eğer, zaten beton dökülmesi planlanmakta ve üzerine sadece baskı yapılması düşünülmekte ise ,bu, sistemi diğer alternatif kaplamalara ve harcanacak zamana göre oldukça avantajlı kılar ,ayrıca yüzeyleri kilit taşların yüzeylerinden daha dayanıklı olacağından ,onlar gibi ,sezon içinde geçirecekleri tüm hava şartları ve yağışlardan , olabilecek değişimlerinden etkilenerek gevşemezler ,çıkmazlar, Beton bir yapı olduklarından yekpare yüzey vererek betonla birlikte çalışırlar ,Tamiratları çok kolaydır. Yerine göre büyük projelerde günlük 500 m2 ve üzerinde de iş yapılabilmesine olanak verir..

Metopres baskı beton yüzey sertleştiricisi Standart beton yüzey sertleştiricilerinden farklı olarak dizayn edilmiş ve yüzeyin baskı kalıpları ile kalıp desenlerini, daha doğru, daha güzel çıkmalarını sağlayan plastik yapıda ancak prizini aldıktan sonra , sert ve dayanıklı yüzeyler bırakan su geçirimsiz bir cins dekoratif baskılı yüzey sertleştiricisidir.
Sistem içinde , kullanılan
Metopres hardener ………….Renkli özel yüzey sertleştiricisi
Metorel ………………………Hem sıvı ,hemde toz kalıp ayırıcı,
Metoseal ……………………..Üst yüzey koruyucusu ve cilasıdır.
Özellikle artistik iç mekanlar için ,Extra ürünler duvar kaplamaları bölümünden de görülebilir.

 

Metop Endüstriyel Zeminler İnşaat

TS EN ISO 9001-2008
TS EN ISO 14001 – 2004
OHSAS 18001- 2007
GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMAKTADIR.

İletişim

0212 282 81 97 - 0212 268 15 70
info@metop.com.tr


Adres

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.
A-2 Blok Daire:32 80620
Levent / İSTANBUL - TURKEY

© Copyright 2014 by AloraNET. Tüm Hakları Saklıdır.